• NAJLEPSZY KLUB TENISOWY

 • W CZĘSTOCHOWIE

 • PROFESJONALNE PODEJŚCIE

 • NAUKA TENISA DLA:

 • DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

 • TRENER TENISA KLASY I

 • NAJWYŻSZE KWALIFIKACJE ZAWODOWE

 • WIELOTETNIE DOŚWIADCZENIE

 • SPÓJNY PROGRAM TRENINGOWY

 • NAJNOWSZE METODY SZKOLENIA

 • GWARANTUJEMY 100% ZADOWOLENIA

 • ZAPRASZAMY NA KORTY

 • ul.KRAKOWSKA 80 CZĘSTOCHOWA

O NAS

SZKOLIMY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE, INDYWIDUALNIE I GRUPOWO, NA WŁASNYM OBIEKCIE UWZGLĘDNIAJĄC WSZYSTKIE POZIOMY ZAAWANSOWANIA, PROWADZIMY SZKÓŁKI TENISOWE DLA DZIECI, SZKOLIMY CAŁOROCZNIE


DOŁĄCZ DO NAS – TRENUJ Z NAJLEPSZYMI !

SZKOŁA TENISA 'GEM' - TOMASZ LIBERDA, TO NAJLEPSZY KLUB TENISOWY W CZĘSTOCHOWIE

SZEROKA OFERTA

SZEROKA OFERTA

Szkolenie dzieci i młodzieży w grupach i indywidualnie. Treningi dla dorosłych – wszystkie poziomy zaawansowania. Obozy tenisowe. Liga amatorska. Serwis i sklep tenisowy z fachowym doradztwem. Wynajem kortów.

PROFESJONALNA KADRA

PROFESJONALNA KADRA

Najwyższe kwalifikacje zawodowe – jedyny szkoleniowiec w Częstochowie ze specjalizację trenerską klasy I, 5-krotny Mistrz Częstochowy. Bogata wiedza merytoryczna, umiejętności praktyczne, doświadczenie dydaktyczne. Zawodowi trenerzy PZT.

SPORTOWA ATMOSFERA

SPORTOWA ATMOSFERA

Indywidualne treningi z użyciem najnowszych metod szkolenia, wsparcie, rozgrywki, turnieje, dobra atmosfera zdrowej rywalizacji, integracja środowiska tenisowego, miła atmosfera, profesjonalne podejście.

HISTORIA

Szkoła Tenisa ‚GEM’ rozpoczęła swoją działalność w 2000r. Pomysł utworzenia profesjonalnego ośrodka szkoleniowego, który kształciłby dzieci, młodzież i dorosłych na najwyższym poziomie, zrodził się po powrocie do kraju Tomasza Liberdy, doskonałego tenisisty, zajmującego przez wiele lat wysokie pozycje w rozgrywkach Polskiego Związku Tenisowego, 5-krotnego Mistrza Częstochowy.

Przed założeniem szkoły w swoim rodzinnym mieście, przez kilka lat doskonalił swoje umiejętności jako zawodnik Niemieckiego Związku Tenisowego w klubie TC Hohdahl Düsseldorf-I Verbandsliga, w tym samym czasie dbał o zdobywanie coraz wyższych kwalifikacji trenerskich, odnosząc sukcesy jako główny szkoleniowiec klubu TC Hohdahl Düsseldorf i Hagen.

Po zakończeniu kariery zawodniczej T. Liberda, który jako pierwszy w historii i jedyny w Częstochowie szkoleniowiec ze specjalizację trenerską I klasy, posiadający bogatą wiedzę merytoryczną, umiejętności praktyczne oraz doświadczenie dydaktyczne, zdecydował wykorzystać swoje możliwości w szkoleniu młodych adeptów białego sportu na terenie Częstochowy.

Szkoła Tenisa „GEM” zdobyła w krótkim czasie duże uznanie i szeroki krąg zwolenników. Wysoki poziom nauczania, spowodował szybki wzrost liczby chętnych, pragnących zdobywać i doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonego trenera, o najwyższych kwalifikacjach zawodowych i wieloletnim doświadczeniu.

Liczba chętnych pragnących realizować jeden, spójny program treningowy oparty na najnowszych metodach nauczania stale rośnie.
W chwili obecnej współpracujemy z czterema doskonałymi instruktorami obdarzonymi talentem dydaktycznym. Instruktorzy pracujący u nas to starannie dobrane osoby. Wszyscy posiadają kierunkowe wykształcenie akademickie, wszyscy uprawiali sport na poziomie zawodniczym.
To najlepsi instruktorzy w mieście. Razem z głównym trenerem stanowią zespół ambitnych, zaangażowanych i kreatywnych osób, łączących w sobie młodość z doświadczeniem .

Całą drużynę łączy jedno – pasja do tego co robią.

CEL DZIAŁALNOŚCI – MISJA

Celem działalności Szkoły Tenisa „GEM” jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Dbamy o zadowolenie i satysfakcję naszych klientów, poprzez zapewnienie skutecznego treningu oraz miłej atmosfery, zarówno podczas zajęć jak i na obiekcie.

Zależy nam na popularyzacji tenisa wśród mieszkańców Częstochowy oraz zdobywaniu coraz większego grona zadowolonych klientów. Dążymy do wychowania najwyższej klasy zawodników oraz kierowania ich rozwojem, zgodnie z najnowszą wiedzą szkoleniową.

Jako profesjonalnie działająca szkoła tenisa z kadrą o wysokich kwalifikacjach zawodowych, mamy możliwość identyfikacji tenisowych talentów, spośród dzieci uczęszczających na zajęcia. Głównym celem naszej pracy szkoleniowej jest bowiem doprowadzenie jak największej liczby naszych wychowanków do poziomu tenisa zawodniczego.

Powodem naszej największej dumy są setki osób , dzieci, młodzieży i dorosłych, których nauczyliśmy pięknie grać w tenisa i czerpać z tego satysfakcję do dnia dzisiejszego. Nie każdy może zostać zawodowym graczem, ale każdy może spełniać swoje tenisowe marzenia.

Nie zapominamy także o tenisie amatorskim. Organizujemy cykl turniejów indywidualnych i rozgrywki drużynowe. Prowadzimy w tym zakresie treningi indywidualne i grupowe. Staramy się wsparcie amatorów, oferując im milą atmosferę oraz profesjonalną organizację ich życia turniejowego.

Zapraszamy na zajęcia do naszego klubu !!!

SZKOŁA ‚GEM’ TO IDEALNE MIEJSCE NA REALIZOWANIE TENISOWYCH MARZEŃ

6
ZAWODOWYCH TRENERÓW TROSZCZY SIĘ O TWÓJ TENISOWY ROZWÓJ
12
MIESIĘCY W ROKU ZAJĘĆ TRENINGOWYCH
25
LAT PRAKTYCZNEGO DOŚWIADCZENIA
100
PROCENT SATYSFAKCJI

TENIS TO ZDROWIE, SPRAWNOŚĆ I PIĘKNO

— Szkoła Tenisa 'GEM' —

KADRA

Kreatywni, doświadczeni, wykształceni - gotowi żeby pomóc w spełnieniu twoich tenisowych ambicji

JESTEŚ GOTOWY NA TRENING Z PROFESJONALISTAMI ?

PRZYJDŹ I ZOBACZ JAK WYGLĄDA PROFESJONALNY TRENING TENISA !

Najważniejszym elementem działalności każdego klubu tenisowego, czynnikiem decydującym o jakości pracy jest kadra trenerska. W tym obszarze działalności stawiamy sobie najwyższe wymagania. Trenerzy to nasz podstawowy atut.

Głównym trenerem, odpowiedzialnym za realizację programu szkolenia jest Tomasz Liberda, posiadający najwyższe uprawnienia trenerskie oraz 25 – letnie doświadczenie szkoleniowe, należący do wąskiego grona polskich szkoleniowców posiadających I klasę trenerska.

Inni trenerzy i instruktorzy pracujący w Szkole Tenisa „Gem” są wizytówką jej działalności, dlatego są to starannie dobrani, gruntownie wykształceni absolwenci uczelni sportowych, pełni entuzjazmu młodzi szkoleniowcy , odznaczający się dużą wiedzą metodyczno-szkoleniową, wysoką kulturą osobistą i kreatywnością. Poza tym mają zdolność łatwego i szybkiego nawiązywania kontaktu, są cenieni i lubiani przez swoich uczniów.

Witamy!

Nasz zespół stawia sobie wysokie wymagania. Wszyscy posiadamy licencje Polskiego Związku Tenisowego, oraz niezbędne uprawnienia i certyfikaty do profesjonalnego nauczania tenisa. Nieustanie pogłębiamy swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w sympozjach i konferencjach trenerskich oraz współpracując z doświadczonymi trenerami w kraju i za granicą. Wszyscy czynnie gramy w tenisa bo to nasza największa, życiowa pasja! Wierzymy, że nasza pasja oraz doświadczenie pomogą naszym uczniom stać się dobrymi tenisistami.

Jesteśmy przygotowani na dostarczenie Państwu 100% satysfakcji z zajęć oraz osiąganych postępów.

mgr TOMASZ LIBERDA

trener tenisa klasy I, właściciel szkoły

Zobacz profil

mgr TOMASZ LIBERDA

mgr KATARZYNA MATCZAK

instruktorka tenisa

Zobacz profil

mgr KATARZYNA MATCZAK

mgr MATEUSZ LEWANDOWSKI

instruktor tenisa

Zobacz profil

mgr MATEUSZ LEWANDOWSKI

mgr TAER ZUABI

instruktor tenisa

Zobacz profil

mgr TAER ZUABI

LESZEK PAUL

instruktor tenisa

Zobacz profil

LESZEK PAUL

dr DOMINIKA WILCZYŃSKA

psycholog, trener tenisa klasy I

Zobacz profil

dr DOMINIKA WILCZYŃSKA

PRZYJDŹ I POCZUJ MAGIĘ TENISA – TO SPORT DLA KAŻDEGO !

— Szkoła Tenisa 'GEM' —

OFERTA

NIE KAŻDY MOŻE BYĆ MISTRZEM TENISA, ALE KAŻDY MOŻE CIESZYĆ SIĘ SWOIMI POSTĘPAMI

ZNAJDŹ SWÓJ IDEALNY PROGRAM TRENINGOWY I CIESZ SIĘ POSTĘPAMI

NIE CZEKAJ - ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ !

Szkołą Tenisa ‚GEM’ to doskonałe miejsce do podnoszenia swoich umiejętności tenisowych niezależnie od wieku oraz poziomu gry. Nasze programy szkoleniowe dopasowane do wszystkich. Szkolimy zarówno tych którzy pragną na kilku lekcjach zapoznać się z techniką gry jak i tych którzy poprzez systematyczny, intensywny trening marzą o  osiągnięciu poziomu zawodniczego. Niezależnie od tego czy chcesz przyjść do nas na jeden trening czy pragniesz się związać z nami na dłużej my dopasujemy trening do ciebie mając na uwadze oczekiwania tak abyś zawsze czół się w pełni usatysfakcjonowany.

PROGRAM DLA DZIECI - rozwiń

Od początku działalności naszym priorytetem jest szkolenie dzieci i młodzieży. Oferujemy w tym zakresie zajęcia indywidualne i grupowe, dla dzieci od 4 roku życia.

Szkolenie prowadzimy w grupach do 4 osób, w celu zapewnienia:

- optymalnej intensywności treningu,
- indywidualnego podejścia do każdego ćwiczącego,
- prawidłowej realizacji programu treningowego.

W naszym klubie program treningowy dla dzieci prowadzimy zgodnie założeniami Tennis 10, najnowszym, propagowanym przez Międzynarodową Federację Tenisową ITF programem szkolenia, skierowanym do dzieci do lat 10, który jest także oficjalnym programem Polskiego Związku Tenisowego. Założeniem tego programu jest popularyzacja tenisa wśród dzieci poprzez optymalizację efektów nauczania w wyniku dostosowania sprzętu, metod oraz form treningu, do możliwości psychofizycznych dziecka. Proces treningowy podzielony został na poziomy zaawansowania. Młodsze dzieci zaczynają naukę tenisa od poziomu niebieskiego, przechodząc kolejno do poziomu czerwonego, pomarańczowego i zielonego (niższa siatka, pomniejszone pole gry, mniejsze rakiety dopasowane do wieku ćwiczącego, wolniejsze piłki).

Dominującą formą prowadzenia zajęć z najmłodszymi jest forma zabawowa. Zabawa, miła atmosfera oraz nowoczesne formy treningu to preferowany w u nas sposób nauki tenisa dla dzieci. Efektem takiego systemowego podejścia do szkolenia dziecięcego jest nie tylko szybkie przyswajanie tajników gry, ale przede wszystkim zainteresowanie tenisem, który staje się prawdziwą pasją oraz sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Starsze dzieci oraz młodzież uczą się tenisa na pełno-wymiarowym korcie a ilość zajęć, ich charakter oraz intensywność, są dopasowane do indywidualnych potrzeb, ambicji oraz różnego poziomu zaawansowania.

Uczymy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i predyspozycji: starszych, młodszych i najmłodszych. Gwarantujemy odpowiednio dobrany trening zarówno dla pragnących grać w tenisa rekreacyjnie, jak i tych z ambicjami zawodowymi.

Jeżeli chciałbyś , żeby Twoje dziecko uczyło się grać w tenisa w grupie rówieśników , pod okiem fachowo przygotowanych szkoleniowców a przy tym znakomicie się bawiła, to nie ma lepszego miejsca niż Szkoła Tenisa GEM.

Nabór dzieci i młodzieży do szkółek tenisowych prowadzimy codziennie w godz. 9.00-20.00, bezpośrednio na kortach oraz pod numerem telefonu 0605 465 081.

PROGRAM DLA AMATORÓW - rozwiń

Oferujemy zajęcia indywidualne oraz grupowe (grupy do 4 osób). Szkolenie w tak małych grupach umożliwia nam optymalne realizowanie programu treningowego i zapewnia całkowitą kontrolę trenera nad postępami w doskonaleniu techniki gry.

Prowadzimy treningi dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Już od pierwszych zajęć zapoznajemy ćwiczących z prawidłową techniką uderzeń podstawowych, pracą nóg i całego ciała. Następnie kładziemy nacisk na realizację prostych założeń taktycznych, aby w końcowej fazie przejść do etapu gry na punkty w turniejach amatorskich.

Ilość godzin treningowych oraz ich intensywność zależą od możliwości kondycyjnych, czasowych i osobistych ambicji grających.

Grasz w tenisa już długo ale nie robisz postępów? Twoje podstawowe uderzenia odbiegają wizualnie znacznie od tego co widzisz u gwiazd światowego tenisa? Wskutek nieprawidłowej techniki nękają cię kontuzje? Zgłoś się do nas, gwarantujemy 100 % satysfakcję z zajęć oraz czynionych postępów.

Prowadzimy również zajęcia tenisowe w formie zajęć grupowych dla dorosłych wg. Najnowszego programu szkoleniowego, zalecanego przez Międzynarodową Organizację Tenisowa ITF „Tennis Xpress”

Co to jest Tenis Xpress?

Tenis Xpress to nowatorski, grupowy program nauki gry w tenisa dla dorosłych.

Podstawą programu jest opracowany przez ITF 9-godzinny kurs realizowany w formie zajęć grupowych. Celem programu Tenis Xpress jest pokazanie, że grać w tenisa można nauczyć się w każdym wieku oraz obalenie mitu, że nauka gry w tenisa osoby dorosłej to indywidualne lekcje z trenerem.

Ideą programu jest to, aby każdy nowy gracz, który już na pierwszej lekcji serwuje, gra wymiany i liczy punkty, na końcu całego 6-lekcyjnego kursu:
- posiadał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja,
- czuł się pewnie grając piłką zieloną na punkty na pełnym korcie,
- znał podstawowe elementy taktyki,
- znał przepisy gry.

Co to jest Cardiotenis?

Cardiotenis – to opracowana w USA innowacyjna forma treningu aerobowego, oparta na treningu tenisowym (z rakietą i piłkami), połączona z dobrą zabawą przy muzyce.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia wpływają przede wszystkim na rozwój układu krążenia, poprawę kondycji oraz maksymalne spalanie kalorii, a głośna, dyskotekowa muzyka wzmacnia dynamikę i atrakcyjność zajęć.

Trening aerobowy z rakietą na korcie, w dużej grupie osób, ma nie tylko walory zdrowotne, ale daje także uczucie odprężenia i satysfakcji, będąc wspaniałą alternatywą dla nudnych, tego typu ćwiczeń w fitness – klubach. Poza tym uczestnicy zajęć w bardzo atrakcyjnej formie odnoszą zarówno korzyści zdrowotne, jak i znakomicie doskonalą swoje umiejętności gry w tenisa.Tempo i intensywność treningu dostosowujemy zawsze do możliwości ćwiczących, zwracając jedna uwagę, aby tętno nie spadało poniżej wartości 130/min, co gwarantuje maksymalny efekt aerobowy.Tego rodzaju forma treningu zdobyła już ogromną popularność i dziesiątki tysięcy zagorzałych zwolenników, głównie w USA i Europie Zachodniej, a teraz podbija Polskę!

TPROGRAM DLA ZAWODNIKÓW - UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY GEM - rozwiń

Szkolenie zawodnicze to kolejny priorytet naszej działalności. Dla dzieci uczęszczających na nasze treningi, przejawiających predyspozycje do gry w tenisa na wysokim poziomie przygotowujemy indywidualny program treningowy. Posiadamy odpowiednie doświadczenie praktyczne, szeroką wiedzę teoretyczną , oraz uprawnienia pozwalające nam prowadzić specjalistycznych treningów techniczno – taktyczny jaki i sprawnościowy pod kątem tenisa zawodniczego.

Preferujemy indywidualne podejście do każdego zawodnika, oczekujemy natomiast 100% zaangażowanie, ambicje, motywację oraz umiejętność podporządkowania się ciężkiemu treningowi. Ważną rolę odgrywa również postawa rodziców. Zaangażowanie organizacyjne oraz wzajemne zaufanie są dla nas elementem niezbędnym do prawidłowego rozwoju młodego zawodnika.

Prowadzimy również 1-3 dniowe treningi doskonalące w formie konsultacji metodycznych dla ukształtowanych już zawodników wyczynowych pragnących popracować nad wybranymi elementami swojej gry.

Jesteś zawodnikiem z ambicjami ? Chciałbyś podnosić swoje umiejętności , spełniać swoje tenisowe marzenia pod okiem doświadczonego trenera specjalizującego się w treningu zawodniczym? Przyjdź do nas i zobacz jak wygląda profesjonalny trening tenisa.

Wszystkim trenującym u nas pod kątem tenisa zawodniczego zapewniamy nie tylko profesjonalne, zgodne z najnowszą wiedzą szkolenie treningi , ale też zgłoszenie do Polskiego Związku Tenisowego w ramach będącego naszą placówką zawodniczą Uczniowskiego Klubu Sportowego GEM , oraz otrzymanie licencji uprawniającej do startów w turniejach organizowanych przez PZT.

OBOZY TENISOWE

Obozy tenisowe – organizujemy obozy tenisowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkie organizowane przez nas obozy zgłoszone są zawsze do Kuratorium Oświaty, podlegają pełnej kontroli, a kadra posiada wszystkie uprawnienia niezbędne do pracy z dziećmi.

WYNAJEM KORTÓW ORAZ SERWIS SPRZĘTU TENISOWEGO

Do Państwa dyspozycji oddajemy trzy korty o nawierzchni ceglanej. Place do gry są stale pielęgnowane, posiadają doskonalą nawierzchnię, a znakomite odwodnienie pozwala wznowić grę po ulewnym deszczu już po upływie 1 godziny. Poza tym zarówno uczniowie jak i goście mogą skorzystać na miejscu z serwisu rakiet.

Korty tenisowe położone są na terenie kompleksu sportowego, w cichej, spokojnej okolicy z dogodnym dojazdem, zarówno własnym samochodem jak i środkami komunikacji miejskiej.

Rezerwacja kortu odbywa się na miejscu lub telefonicznie pod nr 605 465 081.

Istnieje możliwość zarezerwowania kortu na cały sezon. W takim przypadku gwarantujemy utrzymanie opłat na stałym poziomie (bez względu na ewentualne podwyższenie cen w ofercie). Nasi klienci mogą na miejscy bezpłatnie wynająć rakietę!

Obiekt czynny jest w godz. 9.00-21.00 (ew. do ostatniego klienta).

SKONTAKTUJ SIĘ JUŻ TERAZ !

ZAPRASZAMY

PRZYPROWADŹ SWOJĄ POCIECHĘ, MOŻE TO PRZYSZŁY MISTRZ ?

— Szkoła Tenisa 'GEM' —

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY GEM

NASZE OKNO NA ŚWIAT TENISA ZAWODNICZEGO

W 2014 r z inicjatywy kilkunastu członków naszej szkoły utworzyliśmy Uczniowski Klub Sportowy GEM. Klub powstał w celu umożliwienia naszym młodym zawodnikom uczestnictwa w rozgrywkach regionalnych i ogólnopolskich organizowanych przez Polski Związek Tenisowy. Posiadamy licencję klubową Polskiego Związku Tenisowego, współpracujemy również z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Częstochowy. Pierwsi zawodnicy już odnosili sukcesy w nowych barwach, wkrótce dołączą do nich następni nasi wychowankowie.

Coś do poczytania

 • Musimy uprawiać sport nie tylko dla zdrowia, ale i dla kształtowania charakteru. Ucząc się grać uczymy się żyć.

  — Generał Douglas McArthur —
 • Młodzi ludzie potrzebują wzoru, nie krytyki.

  — John Wooden —
 • Sukces zaczyna się od marzeń.

  — John Wooden —

Galeria

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszym FANPAGE - ZAPRASZAMY !

Link do naszego profilu FACEBOOK

CZĘSTOCHOWA – MIASTO Z TRADYCJAMI I NIEPOWTARZALNYM, TENISOWYM KLIMATEM

— Szkoła Tenisa 'GEM' —

Kontakt

MASZ PYTANIE ? DZWOŃ, WYŚLIJ MAILA, CZEKAMY NA CIEBIE !

szkola_gem@o2.pl

Tel.+48 605 465 081

ul. Krakowska 80, 42-200 Częstochowa


Back to Top